Skip to main content
Aktualności

Granice Parafii Kościoła Rzymskokatolickiego Błogosławionego Jerzego Popiełuszki

By 24 września, 2023No Comments

Kuria Metropolitalna Warszawska, zgodnie z dekretem erygującym naszą parafię (Nr 1303/2/A/2023), postanowiła, że jej opieką duszpasterską objęci zostaną mieszkańcy następujących terenów:

1) Od strony północnej: ulica Karczunkowska (jej południowa strona) od skrzyżowania z drogą będącą jednocześnie granicą między miejscowościami Zgorzała i Warszawa, do ulicy Puławskiej;

2) Od strony wschodniej: ulica Puławska (jej strona zachodnia) od skrzyżowania z ulicą Karczunkowską, do skrzyżowania z ulicą Bażancią, ulica Puławska (jej strona wschodnia) od ulicy Bażanciej do torów linii 937, ulica Bażancia do skrzyżowania z ulicą Jaskółczą, ulica Kuropatwy (strona nieparzysta, począwszy od numeru 37, rosnąco do końca), ulica Geodetów od ulicy Puławskiej, do skrzyżowania z ulicą Chabrów i ulicą Wiejską, ulica Kosodrzewiny, ulica Tulipanów, ulica Konwalii, ulica Frezji, ulica Chabrów, ulica Energetyczna do skrzyżowania z ulicą Rubinową i jej przedłużeniem do torów linii 937;

3) Od strony południowej: strona północna ulicy Raszyńskiej od skrzyżowania z ulicą Puławską do ulicy Mleczarskiej, strona wschodnia ulicy Mleczarskiej od skrzyżowania z ulicą Raszyńską do ulicy Łabędziej, ulica Graniczna (po stronie miejscowości Mysiadło), miejscowość Mysiadło po zachodniej stronie ulicy Puławskiej, miejscowość Zgorzała od ulicy Granicznej w Mysiadle, przez tory linii nr 9 oraz strona nieparzysta Alei Zgody;

4) Od strony północnego zachodu: ulica Przepiórki (po stronie miejscowości Zgorzała), od skrzyżowania z Aleją Zgody do ulicy Storczykowej, ulica Storczykowa, od skrzyżowania z ulicą Przepiórki do ulicy Postępu;

5) Od strony zachodniej: ulica Postępu, od skrzyżowania z ulicą Storczykową do ulicy Przepiórki, ulica Przepiórki, od skrzyżowania z ulicą Postępu do ulicy Gołębiej, ulica Gołębia wraz z jej przedłużeniem w kierunku północnym (będąca jednocześnie granicą administracyjną między miejscowościami Zgorzała i Warszawa) od skrzyżowania z ulicą Przepiórki, do ulicy Karczunkowskiej.