Skip to main content
Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie 14 IV 2024 r. Parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki

By 13 kwietnia, 2024No Comments
  1. Kandydatów przygotowujących się do bierzmowania z grupy I zapraszamy jutro na spotkanie na godz. 1900.
  2. W najbliższy piątek z racji 19 dnia miesiąca, o godz. 1730 tradycyjnie Msza Święta zbiorowa i nabożeństwo za wstawiennictwem patrona naszej parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Marcin Klotz – wizytator katechetyczny naszej Archidiecezji. Na koniec będziemy mogli oddać cześć relikwiom bł. Jerzego, przez ich ucałowanie. Zapraszamy na tą modlitwę, w której będziemy prosili o kanonizację bł. ks. Jerzego, za Ojczyznę, a także we wszystkich naszych intencjach, tych wypowiedzianych głośno lub które mamy w swoich sercach, aby nasz Błogosławiony Patron wypraszał je u Tronu Bożego.
  3. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na nasze Warszawskie Seminarium.
  4. W przyszłą niedzielę również zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich rodziców na dodatkową Mszę Świętą o godz. 1600. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych będzie w środę 24.04.2024 r. o godz. 1900.
  5. Zgodnie z zapowiedzią z przed kilku tygodni, chcemy w naszej parafii założyć chór. W czasie wizyty duszpasterskiej wiele z Was pytało o to i wyrażało też chęć użyczenia swego głosu i talentu w tworzącym się chórze. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii lub
    e-mailowo.  
  6. W przyszłym roku I Komunia Święta dla wszystkich grup będzie
    w sobotę 24 maja 2025 roku.

APEL
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
O MODLITWĘ W INTENCJI OCHRONY ŻYCIA OSÓB NIENARODZONYCH

Życie jest darem Bożym i jako takie jest niezbywalnym prawem każdego człowieka, dlatego trzeba je chronić i wspierać na każdym etapie jego rozwoju. Szacunek wobec życia, które należy do najważniejszych wartości, jest jedną z podstawowych powinności każdego człowieka.

Miliony osób na całym świecie podejmują nieustannie starania, aby chronić ludzkie życie, zwłaszcza to najbardziej bezbronne, poczęte i jeszcze nienarodzone oraz ukazywać wszystkim jego piękno i wartość. Również w naszej ojczyźnie podejmowane są liczne inicjatywy w jego obronie, jak choćby zaplanowany na najbliższą niedzielę Narodowy Marsz Życia. Będzie on manifestacją szacunku wobec życia poczętego, przyjęcia tego życia w miłości oraz wyrazem uznania wobec trudu rodzicielstwa, zapewniającego dzieciom możliwość wzrostu i rozwoju.Tadeusz Wojda SAC
Arcybiskup Metropolita Gdański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski