Skip to main content
Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie 17 III 2024 r. Parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki

 • W zeszłym tygodniu odbyły się rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z naszej parafii. Dziękujemy Wam za waszą modlitwę w tej intencji i prosimy, aby Słowo Boże siane w tym czasie, wydało plon w rekolektantach.
 • We wtorek Uroczystość św. Józefa, w naszej zaś parafii, z racji 19 dnia miesiąca, o godz. 1730 tradycyjnie Msza Święta zbiorowa i nabożeństwo za wstawiennictwem patrona naszej parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi
  ks. Mariusz Bagiński, kapelan Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim. Na koniec będziemy mogli oddać cześć relikwiom bł. Jerzego, przez ich ucałowanie. Zapraszamy na tą modlitwę, w której będziemy prosili o kanonizację bł. ks. Jerzego, za Ojczyznę, a także we wszystkich naszych intencjach, tych wypowiedzianych głośno lub które mamy w swoich sercach, aby nasz Błogosławiony Patron wypraszał je u Tronu Bożego.
 • Od środy do soboty zapraszamy na rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi
  ks. prof. Marek Dobrzeniecki, wykładowca WMSD i AKW. Nauki rekolekcyjne będą na Mszach Świętych o godz. 900, 1730, 1900. Spowiedź będzie we wszystkie dni trwania rekolekcji. Zarezerwujmy sobie czas na rekolekcje i spowiedź, abyśmy mogli bardzo dobrze przygotować się do Świąt Wielkanocnych. Szczegółowy plan w gablocie, na naszej stronie
  internetowej i FB;
 • W piątek Drogę Krzyżową poprowadzi nasza Wspólnota Biblijna.
 • W przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 1200 zapraszamy wspólnoty Różańcowe z naszej parafii i wszystkich chętnych, którzy chcieli by tworzyć kolejne wspólnoty, na spotkanie.
 • Przy wyjściu głównym z kaplicy nasz caritas parafialny rozprowadza świece  na stół wielkanocny. Tradycyjnie również zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, zaś przed obrazem Jezusa Miłosiernego można złożyć jałmużnę wielkopostną, która zostanie przekazana na caritas parafialny.
 • W przyszłą niedzielę, która będzie palmową, nasi ministranci, bielanki i schola, będą sprzedawać palmy, gdzie dochód będzie przeznaczony na fundusz naszej służby liturgicznej.
 • Zapraszamy na pielgrzymkę do Gwadelupe i Meksyku, którą organizujemy z naszej parafii. Wyjazd planowany jest w drugiej połowie listopada b.r. Szczegółowe informacje w zakrystii lub na naszej stronie internetowej. Zapisy na pielgrzymkę będą trwały do przyszłej niedzieli.
 • Zachęcamy do przekazywania 1.5% podatku na nasz parafialny Caritas. Szczegółowe informacje można znaleźć na ulotkach przy wyjściu z kościoła, na tablicy ogłoszeń, na naszej stronie internetowej i fb.

Zapowiedzi:

Maciej Robert Malczewski – kawaler z parafii tutejszej Weronika Karolina Fabijańczyk – panna z parafii w Magdalence – zapowiedź I