Skip to main content
Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie 2 VI 2024 r. Parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki

  1. Nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii są odprawiane: w niedzielę o godz. 1700, w dni powszednie po Mszy wieczornej, czyli ok. godz. 1800 – zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. Trwa Oktawa Bożego Ciała, gdzie Kościół w liturgii przedłuża świętowanie Uroczystości ku czci Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy więc Was do udziału w tym świętowaniu przez uczestnictwo w Nieszporach ku czci Najświętszego Sakramentu i Procesjach przez te dni. Nieszpory wraz z procesją są odprawiane w dni powszednie po wieczornych Mszach Świętych, o godz. 1800, a dziś o godz. 1700. W czwartek kończy się oktawa Bożego Ciała, tradycyjnie w tym dniu po procesji będzie błogosławieństwo wianków.
  3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie zaniedbajmy w tym dniu odmówienia litanii do Serca Pana Jezusa lub naszej obecności na nabożeństwie czerwcowym, gdzie za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można będzie zyskać odpust zupełny. Z racji uroczystości w tym dniu można spożywać pokarmy mięsne. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 900 tradycyjnie odwiedzimy chorych z sakramentami, a po nabożeństwie czerwcowym adoracja Najświętszego Sakramentu przez całą noc, do Mszy porannej. Wszystkich, którzy chcieli by adorować Pana Jezusa w danych godzinach, zapraszamy do zapisania się na listę, która jest przy wyjściu głównym z kaplicy na stoliku
  4. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, przed Mszą Świętą o godz. 17.30 odmówimy Litanię Loretańską.
  5. Organizujemy wyjazd autokarem na koncert do Miętnego koło Garwolina z racji 40 rocznicy obrony krzyża w tamtejszej szkole. Wyjazd będzie w piątek o godz. 1915, powrót ok. północy. Są jeszcze wolne miejsca, zapisy w zakrystii.
  6. Wyrażamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg procesji Bożego Ciała. Całej służbie liturgicznej, tj. ministrantom, na czele z naszym ceremoniarzem Panem Piotrem Michalakiem, bielankom wraz z Paniami, które zaopiekowały się nimi. Panu Łukaszowi Cabajowi, który prowadził śpiew w czasie procesji. Naszej wspólnocie Żywego Różańca. Panom niosącym baldachim i chorągwie. Naszym Panom: organiście Panu Tadeuszowi i kościelnemu Panu Wiesławowi. Mieszkańcom Zgorzały na czele z Państwem Izabelą i Dawidem Wróblewskimi oraz mieszkańcom Mysiadła na czele z Państwem Agnieszką i Sławomirem Patynowskimi, którzy przygotowali dwa ołtarze na trasie procesji. Na koniec chcemy podziękować Wam wszystkim, którzy w tym dniu uczestniczyliście we Mszy Świętej i procesji – był to wyraz wiary całej naszej wspólnoty w realną obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy.

Zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia w czasie świętowania naszych 1 urodzin, zbieramy także ofiary do puszek dla naszej parafianki Zosi. Zosia ma achondroplazję, jest to choroba polegająca na szybkim kostnieniu chrząstek, a jej skutki to między innymi skrócenie i tym samym deformacja kośćca, w tym zwężenie  klatki piersiowej, zwężenie otworu czaszki i zniesienie rezerwy płynu rdzeniowo-mózgowego To oznacza, życie w bólu i kolejne bardzo niebezpieczne konsekwencje takie jak te, że każdy gwałtowny ruch głową może grozić niedowładem kończyn. W 2022 r. pojawiła się dla Zosi, dla całej jej rodziny nadzieja – lek VOXZOGO, który niestety obecnie nie jest finansowany z budżetu Państwa. Roczna terapia Voxzogo wynosi ok. 1 533 000 PLN. Jest to ogromna kwota, która jest nieosiągalna min. przez rodziców Zosi, dlatego też potrzebna jest i nasza pomoc. W związku z tym przy okazji świętowania, przed naszą świątynią, są rozstawione puszki do których możemy złożyć datek na rzecz naszej parafianki i przy okazji naszych urodzin możemy pomóc konkretnej osobie z naszej wspólnoty. Za każdy dar serca składamy w imieniu rodziców serdeczne Bóg zapłać.