Skip to main content
Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie 26 V 2024 r. Parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki

 1. Nabożeństwa majowe i czerwcowe w naszej parafii są odprawiane: w niedzielę o godz. 1700, w dni powszednie po Mszy wieczornej, czyli ok. godz. 1800 – zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Dzisiejsza niedziela kończy okres Spowiedzi i Komunii wielkanocnej – nie zaniedbajmy tego obowiązku.
 3. W środę, która jest ostatnią miesiąca, na Mszy o godz. 1730, będziemy się modlić w intencji zmarłych, poleconych w wypominkach rocznych.
 4. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte będą odprawiane wg porządku niedzielnego. W tym roku procesja Bożego Ciała rozpocznie się wspólną Mszą Świętą w naszej parafii o godz. 1200 razem z parafianami ze Starej Iwicznej, po której pójdziemy w Procesji Eucharystycznej do kościoła w Starej Iwicznej. Nabożeństwo majowe w tym dniu zostanie odprawione w czasie procesji.
 5. Od piątku rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała, gdzie Kościół w liturgii przedłuża świętowanie Uroczystości ku czci Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy więc Was do udziału w tym świętowaniu przez uczestnictwo w Nieszporach ku czci Najświętszego Sakramentu i Procesjach przez te dni. Nieszpory wraz z procesją będą odprawiane w dni powszednie po wieczornych Mszach Świętych, o godz. 1800, a w niedzielę o godz. 1700.
 6. W sobotę, która jest pierwszą miesiąca o godz. 1700 modlitwa różańcowa.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy świętować Pierwsze Urodziny Naszej Parafii. Po Mszach Świętych o godz. 900, 1030, 1200 zapraszamy Was do zatrzymania się i poświętowania w naszej wspólnocie. Obok kawy i herbaty przewidziane są słodkości. Dla trochę młodszych, obok łakoci będą dmuchańce.

– Po Mszy o godz. 1030 ks. Piotr wraz z młodzieżą z KSM zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na grę terenową.

– Na Mszy o godz. 1200 będziemy przeżywać prymicję ks. Pawła, który towarzyszył naszej wspólnocie od początku posługując jako diakon. Na zakończenie Mszy ksiądz Prymicjant udzieli nam specjalnego błogosławieństwa prymicyjnego.

Jednocześnie, nasze świętowanie będzie połączone ze zbiórką na leczenie na rzecz naszej Parafianki, dziesięcioletniej Zosi.

 • W przyszłą niedzielę także, która jest pierwszą miesiąca, nabożeństwo ku czci Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna o godz. 1700, z racji Oktawy Bożego Ciała.
 • Składamy serdeczne podziękowania Panom: Stanisławowi Nowakowi, Józefowi Robakowi, Tomaszowi Banachowi i Grzegorzowi Kornilukowi za wykonanie ławek.
 • Mamy prośbę o zbieranie płatków kwiatów, na procesję i Oktawę Bożego Ciała – wysuszone kwiaty prosimy przekazywać do Pana Wiesława, naszego kościelnego.
 • Organizujemy wyjazd autokarem na koncert do Miętnego koło Garwolina z racji 40 rocznicy obrony krzyża w tamtejszej szkole. Wyjazd zaplanowany jest na 7 czerwca (piątek) o godz. 1915, powrót ok. północy. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.

Wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta