Skip to main content
Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie 7 IV 2024 r. Parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki

  1. Dziś, w święto Miłosierdzia Bożego zapraszamy tradycyjnie na godz. 1500 pod figurę Jezusa Miłosiernego w Mysiadle przy ul. Osiedlowej. Odprawimy tam Mszę Świętą poprzedzoną Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  2. Spotkanie Rycerzy Zakonu św. Jana Pawła II będzie w czwartek o godz. 1830.
  3. W najbliższą sobotę z naszej parafii jedziemy na pielgrzymkę autokarową do Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Prosimy zabrać ze sobą prowiant, śpiewnik i różaniec. Wyjazd o godz. 530 sprzed kaplicy, powrót ok. godz. 2100.
  4. Centrum Życia i Rodziny oraz Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR serdecznie zapraszają na film pt: „Oraz, że Cię nie opuszczę…”. Film opowiada o potędze miłości, wierności i wiary w istotę małżeństwa. Pokaz odbędzie się w Niebieskim Kinie w Domu Parafialnym przy Kościele Św. Anny w Piasecznie w sobotę o godz. 1700. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  5. Dzisiejsza niedziela kończy Oktawę Wielkanocy, pozwólcie więc, że podziękuję Wam za to wszystko co miało miejsce w tegorocznym Wielkim Poście i Wielkim Tygodniu: 1. Za przygotowanie paczek dla potrzebujących z naszej parafii i złożone ofiary w ramach „Jałmużny Wielkopostnej” – zebraliśmy ok. 3460 zł – nasz Caritas przekaże tą sumę na leczenie kobiety chorej na nowotwór; 2. Za zasilenie funduszu naszej służby liturgicznej przez zakup palem i wody święconej – zebrali ok. 1700 zł (netto); 3. Za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, zebraliśmy 3710 zł; 4. Za posprzątanie naszej świątyni i jej obejścia przez Wspólnotę Żywego Różańca i KGW w Mysiadle na czele z naszą Panią Sołtys; 5. Za przygotowanie w Wielką Sobotę poświęcenia pokarmów w Zgorzale Panu Sołtysowi. 6. Za udekorowanie naszej kaplicy na święta, Paniom: Małgorzacie Dyba, Zofii Szadkowskiej, Halinie Olszewskiej, Marii Góralskiej, Jolancie Grędowskiej; 6. Za pielęgnowanie terenów zielonych naszej parafii, Paniom: Ewie Nowakowskiej i Halinie Sosińskiej; 7. Za wybudowanie (i mamy nadzieję na skończenie) naszej wiaty, przede wszystkim Panu Krzysztofowi Kurowi, który włożył w tą budowlę nie tylko czas i siły, ale też i serce. Dziękujemy również Panom którzy mu w tym pomagali i przy okazji wykonali kilka innych prac, Panom: Stanisławowi Nowakowi, Józefowi Robakowi, Marcinowi Kwiatkowskiemu, Wiesławowi Świątkowi, Tomaszowi Banachowi i wielu jeszcze innym, którzy pomagali; 8. Za przygotowanie liturgii wielkopostnej, a szczególnie Triduum Paschalnego: ministrantom, lektorom, scholii dziecięcej, bielankom i ich opiekunom, katechetkom, panu organiście, osobom czytającym i śpiewającym na liturgiach i księdzu Piotrowi, który to wszystko koordynował i wybudował grób z pomocą Pana Tomasza Banacha i Krzysztofa Kura oraz jak zawsze niezawodnemu naszemu Panu Kościelnemu, który zawsze służy pomocą i Księdzu Prałatowi za Jego pomoc, słowo i obecność; 9. Dziękujmy przede wszystkim Wam za Wasze tak liczne uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych: Drogach Krzyżowych, Gorzkich Żalach i Rekolekcjach Wielkopostnych, w sposób szczególny dziękuje za waszą obecność i modlitwę na Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii i tym wszystkim, którzy podjęli trud Ekstremalnej Drogi Krzyżowej i za wasze tak bardzo liczne uczestnictwo w liturgiach całego Triduum Paschalnego i adoracji przy Grobie Pańskim  – to jest piękne świadectwo wiary naszej wspólnoty. Bóg zapłać Wam wszystkim za wasze zaangażowanie, ofiary duchowe i materialne.

Na koniec ks. Piotr i ja chcemy jeszcze wyrazić swoje podziękowania za Waszą modlitwę i życzenia dla nas w Wielki Czwartek i nie tylko i że nie zapominacie o nas nigdy kulinarnie (nie tylko na święta) – dzielicie się tym co macie. Dziękujemy Wam za to wszystko.